Podsumowanie spotkania konsultacyjnego – Poprawa Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego na Drodze Powiatowej nr 1522G w Połchówku
Szanowni Mieszkańcy Powiatu Puckiego,
Informujemy, że w dniu 9 lipca br. w Świetlicy Wiejskiej w Połchówku odbyło się kolejne zaplanowanych spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami Powiatu Puckiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność, zaangażowanie i rozmowę na temat planowanej inwestycji!
Głównym założeniem było przedstawienie rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa poprzez ograniczenie prędkości, wykonanie przejścia dla pieszych oraz budowę przystanków autobusowych.
Podczas spotkania mieszkańcy mieli okazję zapoznać się ze szczegółami projektu, które przedstawili:
- Starosta Pucki – Jarosław Białk
- Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Pucku – Marcin Majek
W spotkaniu uczestniczyli również:
- Radna Gminy Krokowa - Irena Rompa
- Sołtys wsi Połchówko - Celina Kwidzińska
Przedstawione zostało pięć różnych koncepcji inwestycyjnych w miejscowości Połchówko.
W wyniku dyskusji mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za realizacją koncepcji nr 1, która zakłada:
- Wykonanie wyniesionego przejścia dla pieszych wraz z doświetleniem
- Budowę chodników oraz peronów autobusowych przy drodze powiatowej nr 1522G
W najbliższym czasie będą kontynuowane prace projektowe, a realizacja zadania nastąpi najprawdopodobniej w przyszłym roku.



